+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Без Vista та XP

Без Vista та XP

 

22 жовтня корпорація Microsoft випустить Windows 7 - нову ОС, яка має, нарешті, витіснити восьмирічну Windows XP з позицій найпопулярнішої системи у світі. Microsoft надала повністю готову Windows 7 Ленте.ру на тестування. Сотні тисяч користувачів з усього світу вже скористалися можливістю безкоштовно спробувати майже готову Windows 7. Реліз-кандидат цієї ОС, випущений у травні, пропрацює до березня 2010 року , а потім почне вимикати комп'ютер кожні дві години. На комп'ютері вашого автора саме цей реліз-кандидат протягом кількох місяців був робочою системою. Тому враження від готової Windows 7 не можна назвати свіжим - це друга екскурсія по тому самому будинку. Тільки раніше воно було майже добудоване, а тепер здано в експлуатацію. І хоча різниця між цими двома станами на перший погляд невелика, вона принципова.

Кожен, звичайно, матиме свої враження від Windows 7. Ми ж перерахуємо сім основних фактів, які варто знати перед покупкою комп'ютера з Windows 7 або коробкової версії нової ОС.

p>

Факт 1. Ви не помітите різниці. Якщо спеціально не придивлятися, Windows 7 легко сплутати з Vista. Більшість функцій працюють так само. Деякі елементи інтерфейсу змінені, але якщо вам не потрібні нові можливості, швидше за все, ви їх і не помітите. XP вона здавалася таємничою та незрозумілою. Нічого подібного у Windows 7 немає - на вигляд це та ж Vista, тільки трохи красивіша.

Факт 2. Ви не отримаєте всього, про що йдеться в рекламних брошурах. Якщо ви купили комп'ютер у магазині, там майже напевно буде інстальовано Windows 7 Home Premium. Це означає, що ви не зможете скористатися функцією Windows XP Mode, яка дозволяє повністю імітувати стару ОС. На жаль, Windows XP Mode Microsoft призначає для корпоративних користувачів, які закуповують версії Windows 7 Professional та Ultimate. Таким чином, якщо ваша улюблена іграшка відмовиться запускатися під Windows 7, виправити це стандартним чином ви не зможете. На щастя, переважна більшість програм запускається під Windows 7 без будь-яких складнощів. >Ще одне застереження. Перед покупкою ноутбука або нетбука з наймолодшою ​​версією Windows 7, Starter, подумайте двічі - там набагато менше функцій, ніж у стандартному пакеті. Факт 3. Windows 7 набагато краще попередниця. Ця система дійсно працює стабільніше і набагато швидше, ніж Windows Vista (досить сказати, що завантаження займає менше хвилини). Windows 7, втім, повільніше, ніж Windows XP, хоч і виглядає набагато красивіше.

Представники Microsoft розповідали, що при розробці Windows 7 вони розглядали та оптимізували найпоширеніші сценарії використання системи. В результаті все те, на що раніше потрібно кілька кліків, тепер можна зробити одним-двома.

Кілька нововведень в інтерфейсі значно полегшують життя. Зокрема, тепер можна подивитися на вікна програми, не відкриваючи їх, а також з одного кліка відкрити список останніх документів і функцій, що часто використовуються.

Факт 4. Вам майже не доведеться лаятися на несумісність, але дещо не порадує. Windows 7 підтримує набагато більше пристроїв, ніж Vista - хоча б тому, що драйвера для Vista майже завжди сумісні з Windows 7. Проте деякі функції можуть працювати не так, як очікувалося. Наприклад, після інсталяції на тестовому комп'ютері Windows 7 не дізналася відеокарту. Тоді вона мовчки скачала драйвер із сайту виробника та встановила його. На ці маніпуляції пішов час, протягом якого система вважала, що комп'ютер не підтримує стандартний графічний інтерфейс Aero. Схожа ситуація склалася з підключенням нових пристроїв. Передбачалося, що при підключенні мобільного телефону Windows 7 автоматично встановить драйвери і виведе панель керування з функціями, характерними для цього пристрою і навіть його фотографією. Цей механізм у новій системі називається Device Stage.

Насправді не варто очікувати, що ваш плеєр, мобільний телефон або фотоапарат будуть упізнані Windows 7 як готові до Device Stage. ОС вважає айфон фотокамерою, а бездротову мишу Microsoft визначає як трансівер для клавіатури чи миші. У "Пристрої та принтери" виводиться значок клавіатури.

Але, повторимося, з використанням пристроїв ніяких труднощів виникнути не повинно.

Факт 5. Приготуйтеся до того, що інсталяція не закінчиться, коли з'явиться робочий стіл. Windows 7 дуже швидко встановлюється. На тестовій машині цей процес зайняв лише 25 хвилин. На жаль, за замовчуванням у Windows 7 не входить дуже багато корисних програм. Поштовик, програму для перегляду фотогалерей, клієнт для обміну миттєвими повідомленнями та ще кілька корисних додатків треба буде завантажити - вони входять до складу Windows Live Essentials і поставляються окремо. Security Essentials, що вийшов зовсім нещодавно. У нього дві головні переваги - по-перше, він безкоштовний, а по-друге, отримав непогані оцінки фахівців.

На встановлення всіх цих принад знадобиться не менше півгодини. Хоча формально вони в Windows 7 не входять, тільки з ними систему можна вважати повноцінною. Факт 6. Не чекайте величезних переваг від Windows 7 на вашому ноутбуці. Для портативних пристроїв головним показником завжди був час автономної роботи. У Microsoft стверджують, що Windows 7 продовжує цей показник завдяки покращеній системі енергозбереження. Це правда, але не вся. Windows 7 дійсно може виявитися енергоефективнішим за ноутбук з неповороткою Vista, але в цілому, наприклад, на нетбуках час автономної роботи пристрою з Windows 7 може бути трохи нижче, ніж під керуванням Windows XP. Це не брак системи - просто Windows 7 потрібно більше ресурсів, ніж ОС, якої днями виповниться вісім років.

Факт 7, останній. Вам нікуди не втекти від Windows 7. При всіх своїх (незначних) недоробках це найкраща ОС, яку коли-небудь робила Microsoft. Крім того, це відчайдушна спроба корпорації витіснити свої ж системи – одну стару, а іншу – не зовсім вдалу з ринку. Швидше за все, вже через рік-півтора важко буде знайти комп'ютер або ноутбук без Windows 7.

?Url=enc:rn%7Ej%40%255fod%7E%5B4h%7F%25kh%7Ecifoi5%28%3A%2AC%25%3B%2A5%2B9%25%7Dct%5Eumy%25" target="_blank" >lenta .ru/articles/2009/10/13/windows/

Інші новини