+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Azure Quantum - Microsoft анонсувала сервіс доступу до квантових комп'ютерів через хмару

Azure Quantum - Microsoft анонсувала сервіс доступу до квантових комп'ютерів через хмару

Microsoft анонсувала сервіс Azure Quantum, за допомогою якого клієнти зможуть скористатися потужностями квантових комп'ютерів із хмари.

На першому етапі користувачі Azure Quantum зможуть отримати доступ до трьох суперкомп'ютерів: один із них створила компанія Honeywell, другий — стартап IonQ, третій — компанія Quantum Circuits.

В рамках сервісу надаватимуться інструменти квантового програмування, які раніше були випущені Microsoft (наприклад, Q# і QDK), а також ПО 1QBit.

Презентація Azure Quantum відбулася на конференції Ignite 2019. Виступаючи на цьому заході, генеральний директор Microsoft Сатья Наделла зауважив, що сервіс побудований на моделі, яка передбачає використання квантових інструментів поряд із класичними комп'ютерами. Ця інтеграція забезпечує оптимізацію алгоритмів, здатних вирішувати складні завдання, наголосив він.

Незважаючи на всі наші можливості в галузі обчислень, у нас залишається велика кількість невирішених проблем, будь то в галузі безпеки харчових продуктів, зміни клімату або переходу до альтернативних джерел енергії. Це великі проблеми, які потребують більше обчислень. Нам потрібний універсальний квантовий комп'ютер, - заявив Наделла.

Президент і провідний аналітик Moor Insights & Strategy Патрік Мурхед (Patrick Moorhead) вітає підхід Microsoft до квантових обчислень, який базується на використанні програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом і обладнання з відкритими специфікаціями.

Аналітик та віце-президент Constellation Research Холгер Мюллер (Holger Mueller) вважає цікавим те, що Microsoft освоює ринок квантових комп'ютерів у співпраці з компаніями, замість того, щоб створювати таке обладнання самостійно. Azure Quantum конкуруватиме з аналогічними хмарними сервісами від компаній D-Wave Systems, IBM і Rigetti Computing

Інші новини