+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Avast виявив у Google Play Store додатки, що дозволяють стежити за колегами та родичами

Avast знайшов у Google Play Store програми, які дозволяють стежити за колегами та родичами

Дослідники з відділу дослідження погроз та захисту для мобільних пристроїв Avast виявили в Google Play Store сім додатків, які дозволяють стежити за колегами та родичами.

Фахівці Avast одразу повідомили про програми, серед яких були Spy Tracker, Employee Work Spy та SMSTracker, у Google. Компанія оперативно видалила всі програми з Google Play Store.

Усі разом ці програми були завантажені понад 130 000 разів. Найбільша кількість установок припала на Spy Tracker та SMS Tracker — їх встановили понад 50 000 разів.

Всі програми вимагають, щоб у людини, яка бажає простежити за своїми близькими та колегами, був доступ до влаштування жертви. Шкідливу програму потрібно завантажити з Google Play Store на пристрій, що відстежується. Потрібно ввести пароль своєї електронної пошти — на нього додаток надішле пароль для доступу до отриманих даних.

Після того, як ви встановили першу програму і налаштували її, вона сама завантажить ще одну програму. Тоді перший додаток можна буде видаляти — жертва не побачить шпигунське програмне забезпечення, встановлене на її смартфоні.

Виявлені шкідливі програми могли відстежувати місцезнаходження жертви, збирати її контакти, СМС та історію дзвінків. На деяких пристроях можна було отримати доступ до повідомлень WhatsApp і Viber.

Повний список виявлених шпигунських програм:

  • Track Employees Check Work Phone Online Spy Free
  • Spy Kids Tracker
  • Phone Cell Tracker
  • Mobile Tracking
  • Spy Tracker
  • SMS Tracker
  • Employee Work Spy

Використовувати програми такого типу неетично стосовно оточуючих. Подібні програми створюють великі проблеми для приватності людей, і вони не повинні з'являтися в Google Play Store, оскільки вони пропагують злочинну поведінку. Роботодавці, батьки чи подружжя, отримавши приватну інформацію, можуть зловживати їй. Деякі з цих програм позиціонують себе як програми для батьківського контролю, але їх описи говорить про інше. Ми класифікуємо такі програми як stalkerware - шпигунські. За допомогою аналітичної платформи apklab.io ми можемо швидко ідентифікувати їх і передавати цю інформацію в Google, щоб видалити їх

Інші новини

Найкраща ціна