+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Autodesk анонсував нові можливості Connected BIM – методу, що дозволяє всім учасникам проекту обмінюватися даними за допомогою хмарних технологій та мобільних пристроїв, забезпечуючи доступ до інформації з будь-якого місця.

Connected BIM включає ряд процесів. Взаємопов'язана аналітика (Connecting Insights) – це можливість захоплювати, створювати та обчислювати величезні обсяги даних, а також оцінювати їх альтернативи у контексті реального світу. На стадії концепту у разі складних проектів ця функція дозволяє знайти оптимальний баланс між «найкреативнішим» варіантом дизайну та «найбільш функціональним». Завдяки хмарним та мобільним технологіям, що породжує проектування, технологіям віртуальної та доповненої реальності ПЗ стає порадником у проектуванні та виробництві, оптимізуючи конструкції та допомагаючи командам у прийнятті обґрунтованих рішень.

Взаємопов'язана передача (Connecting Delivery) – це можливість здійснення більш плавної інтеграції проектної моделі у будівельний процес. Це забезпечується шляхом передачі інформаційної моделі зі стадії П та РД на виробництво, а потім і будівництво, використовуючи на будівельному майданчику сенсори, дрони, інтелектуальні машини та мобільні пристрої, що підтримують хмарні платформи, пов'язані з BIM.

Взаємопов'язані ресурси (Connecting Assets) – це можливість використання величезного обсягу даних протягом усього життєвого циклу об'єкта. Наприклад, експлуатаційні дані, зібрані з моделі, надалі дозволяють удосконалювати процес прийняття рішень. Дані, отримані із сенсорів та зв'язаних пристроїв-датчиків (IoT) дозволяють приймати більш обґрунтовані технічні рішення, а також удосконалювати майбутні конструкції та процеси.

Взаємодіючі команди (Connecting Teams): із самого початку центром процесу стає проект. Connected BIM дозволяє знати всі деталі незалежно від місця знаходження завдяки хмарним технологіям, пов'язаним з даними та системами. Крім того, команди в офісі або на будівельному майданчику отримують можливість ділитися інформацією та взаємодіяти протягом усього життєвого циклу проекту у режимі реального часу. Географія проектів постійно розширюється, до них залучаються команди спеціалістів, які знаходяться в різних офісах, містах і навіть країнах. Autodesk дозволяє організувати їхню роботу, усунувши територіальні бар'єри.

Минулого року Autodesk представив новий хмарний сервіс BIM 360 Docs – рішення для будівельних компаній. Воно було створено як «єдине джерело правди» за проектом, яке дозволяє зібрати докупи всі моделі, плани та документи, зв'язати офіс та будівництво та дати можливість проектній команді працювати з єдиною, точною інформацією.

У перший рік існування було анонсовано декілька нових ключових можливостей BIM 360 Docs BIM 360 Docs стане доступним на платформі Android. Android – друга за популярністю платформа. На прохання користувачів Autodesk створив крос-платформну функціональність BIM 360 Docs.

Функція «Запит інформації» (RFI, Request for Information (RFI) для BIM 360 Docs. Процес «питання-відповідь-виправлення» за допомогою функції RFI став набагато швидше. І чим швидше буде вирішено конфлікт, тим швидше проект повернеться в рамки встановленого бюджету та розкладу.

Керування документами в BIM 360 Docs. BIM 360 Docs прискорює обробку документації та є важливою складовою серед будівельних/управлінських інструментів.

Окрім перерахованих оновлень, BIM 360 Docs отримав понад 50 доповнень з моменту свого офіційного виходу у 2015 році. Більше інформації про це доступна на офіційній сторінці BIM 360 Docs. Ви також можете відвідати блог BIM 360 Docs.

Autodesk також представив BIM 360 Project IQ - інтелектуального помічника, який збирає дані про будівельний об'єкт за допомогою машинного навчання та аналітики. Система IQ постійно отримує відгуки від експертів і оновлюється, стаючи розумнішими з кожним днем. За допомогою BIM 360 Project IQ можна перетворювати дані по проекту на корисну, надійну та пріоритезовану інформацію, яка дозволяє скоротити ризики на будівельному майданчику. На даний момент доступ до цього сервісу було надано фокусній групі користувачів у тестовому режимі.

Інші новини