+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Attac та les Amis de la Terre та асоціація профспілок Solidaires: негативний вплив Amazon на навколишнє середовище та небажання платити податки

Attac та les Amis de la Terre та асоціація профспілок Solidaires: негативний вплив Amazon на навколишнє середовище та небажання платити податки

Неурядові організації Attac і les Amis de la Terre, що борються за екологічну безпеку, а також асоціація профспілок Solidaires у Франції випустили звіт, в якому вказали на негативний вплив Amazon на навколишнє середовище та небажання компанії платити податки.

У доповіді йдеться, що у 2017 році Amazon приховала 57% оборотного капіталу французького представництва. Компанія вказала в декларації 1,67 млрд євро, тоді як реальний оборотний капітал, за даними авторів дослідження, становив 3,9 млрд євро.

Стверджується, що Amazon удалость спотворити фінансову звітність завдяки угодам, укладеним через філії в Люксембурзі (країна відома своїм пільговим режимом роботи для міжнародних корпорацій), через які здійснюються багато французьких операцій. Так, у 2015 році три чверті діяльності французького офісу проводились через інші країни. У 2017 році показник стосувався половини операцій, причому це «мінімальні оцінки».

Крім того, громадські організації заявляють, що Amazon штучно знижує обсяги шкідливих викидів в атмосферу на папері, незважаючи на свою велику діяльність, яка полягає у масових перевезеннях товарів. Обсяги викидів парникових газів в атмосферу компанією в 2018 році досягли рівня 55,8 млн тонн, що приблизно стільки ж, скільки у всій Португалії.

Одна з головних негативних впливів Amazon на екологію полягає в утилізації продукції. Тільки у Франції компанія знищила близько 3 млн. нових товарів.

Також автори доповіді звертають увагу на те, що компанія воліє наймати людей за небезпечними короткостроковими контрактами. Це означає, що «на кожне нове робоче місце припадає два ліквідовані», заявили вони

Інші новини

Найкраща ціна