+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Apple відповіла на запитання про Siri у зв'язку зі скандалом із прослуховуванням

Apple відповіла на питання про Siri у зв'язку зі скандалом із прослуховуванням

Чи Apple нас слухає?

Ні, Siri починає запис лише в тому випадку, якщо чує команду "Привіт, Siri". Це необхідно, щоб експерти-лінгвісти могли проаналізувати, чи правильно асистент розуміє команди, які йому віддають, і наскільки правильно він на них реагує. Трапляється, що Siri помиляється і приймає сторонні звуки за команду активації, але Apple бореться з такими випадками, зводячи їх до мінімуму.

Чи знає Siri, кого вона слухає?

Оскільки Siri була розроблена з урахуванням вимог безпеки, для передачі розмови вона використовує випадковий ідентифікатор, який пов'язаний із конкретним пристроєм. Він дозволяє відрізняти одного користувача від іншого. У той же час ідентифікатор не містить даних про ваш обліковий запис Apple ID, ваших персональних даних та номери телефону. Крім того, для додаткового захисту після 6 місяців усі записи видаляються.

Що можна дізнатися з цього ID?

Apple мінімізує кількість інформації, яка потрапляє експертам. В результаті вони часто дізнаються лише ім'я пристрою, до якого звертається користувач, назви кімнат, в якому воно розташоване, та ряд інших технічних подробиць, які в жодному разі не розкривають особистості самого користувача.

Чому Siri вимагає доступу до контактів, назв плей-листів тощо?

Це необхідно для того, щоб Siri могла підлаштуватися під конкретного користувача та найбільш ефективно виконувати його доручення. Наприклад, якщо Siri зустрічає незвичайне ім'я, вона може звірити його зі списком контактів, щоб переконатися, що розпізнавання відбулося правильно. Те саме стосується плей-листів та інших даних.

Хто може слухати розмови користувачів із Siri?

Apple вирішила відмовитися від послуг сторонніх компаній, тому тепер займатися аналізом записів будуть тільки штатні співробітники самої Apple. Так можна бути впевненим, що всі дані, які збирає Siri, зберігатимуться в умовах, що відповідають вимогам безпеки, і будуть видалені у разі виявлення випадкового спрацювання помічника.

Навіщо потрібно транскрибувати записи?

Комп'ютерна транскрипція буде використовуватися для аналізу розмов тих користувачів, які не бажають, щоб хтось слухав їхню промову. У майбутньому Apple додасть до своїх ОС спеціальні інструменти обмеження збору даних. Ті користувачі, які відмовляться від участі у програмі, все одно ділитимуться інформацією для підвищення якості роботи Siri, але лише у текстовому вигляді.

Як видалити все, що почула Siri, із серверів Apple?

Apple більше не зберігатиме історію всіх запитів, адресованих Siri, на своїх серверах. Це правило почне діяти з виходом наступної версії операційної системи восени 2019 року. Їх замінять на текстову транскрипцію, яка зберігатиметься до шести місяців.

Інші новини