+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Android 10 - Google випустила першу стабільну версію операційної системи Android 10

Android 10 - Google випустила першу стабільну версію операційної системи Android 10

Google випустила першу стабільну версію операційної системи Android 10 для звичайних користувачів. Вона доступна лише для смартфонів Google Pixel.

Компанія пообіцяла, що на смартфонах інших виробників Android 10 з'явиться пізніше 2019 року. Точних термінів та конкретних партнерів у Google не назвали. У тестуванні бета-версій Android 10 брали участь деякі моделі смартфонів Huawei, OnePlus, LG, Xiaomi та інших виробників.

Функцій, які отримала Android 10:

  • Темна тема, яку можна активувати як для окремих програм, так і для всієї системи.
  • "Розумна відповідь" підтримує різні дії з повідомленнями: наприклад, посилання система відразу запропонує відкрити в Chrome, відео - в YouTube, адреса — у додатку карток.
  • Оновлена ​​навігація жестами: скидання по екрану замінює кнопку «Назад»; за умовчанням при скиданні праворуч система видаляє повідомлення, а при скиданні ліворуч відкриває додаткове меню.
  • Live Caption — в реальному часі створює субтитри до відео та аудироликів (наприклад, подкастів або аудіо-повідомлень) у будь-яких додатках.
  • Оновлення безпеки та інших ключових компонентів Android завантажуються через Google Play. Так Google зможе швидше розповсюджувати важливі оновлення, не чекаючи, поки їх завантажать виробники пристроїв.
  • Контроль над тим, які програми та коли можуть стежити за місцем розташування. Наприклад, користувач може обмежити відстеження програм лише часом їх активного використання. Система буде попереджати, якщо якась програма продовжує відстежувати розташування після закриття.
  • Focus Mode — дозволяє тимчасово відключити програми, які відволікають користувача від основної роботи — соцмережі, месенджери, YouTube та інше. Функція стане доступною пізніше у 2019 році.
  • Вбудована функція запису екрана.
  • Підтримка 5G та пристроїв з гнучкими екранами.

Android 10 стала першою за десять років версією, яка не отримала назву на честь десертів. Компанія пояснила відмову від використання десертів у назвах складнощами у класифікації нових версій для деяких користувачів.

Інші новини