+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Аналітична компанія Gartner назвала 10 технологічних трендів на 2019 рік

Аналітична компанія Gartner назвала 10 технологічних трендів на 2019 рік

Аналітична компанія Gartner назвала 10 технологічних трендів на 2019 рік.

1. Автономні пристрої

Автономні пристрої використовують штучний інтелект для вирішення завдань, що традиційно виконуються людьми. Виділяють п'ять напрямків розвитку автономних пристроїв: робототехніка, транспортні засоби, дрони, побутова техніка та додатки. За прогнозами експертів, розвиток систем ІІ все більше визначатиметься взаємодією автономних пристроїв.

2. Доповнена аналітика

Доповнена аналітика дозволяє перевірити більше гіпотез і тим самим відкриває більше можливостей для обробки та аналізу даних. Автоматизовані зведення доповненої аналітики будуть вбудовуватись у корпоративні додатки, щоб оптимізувати прийняті рішення та дії всіх співробітників.

3. Розробка програм на основі ІІ

Завдяки новим платформам професійні розробники додатків матимуть можливість вбудовувати моделі та функції на основі ІІ у свої роботи, не звертаючись за допомогою до фахівця з аналізу даних. При цьому частина завдань розробника вирішується автоматично, а самі засоби розробки еволюціонують від вирішення простих завдань до автоматизації складнішої діяльності за рахунок вбудованих знань у конкретній предметній галузі.

4. Цифрові двійники

Цифровий двійник — це цифрове відображення реального об'єкта, процесу чи системи. Окремі цифрові двійники можуть взаємодіяти один з одним, утворюючи складніші та більші системи. В основному вони використовуються в інтернеті речей: забезпечують моніторинг. технічного стану, вказують на можливі шляхи підвищення ефективності та використовуються для розробки нових технологій та послуг. Передбачається, що наступним кроком стануть цифрові двійники цілих компаній.

5. Посилення периферійних обчислень

При периферійних обчисленнях обробка інформації здійснюється на пристроях, що безпосередньо використовують ці дані, з метою локалізації трафіку та зменшення затримок. Аналітики вважають, що периферія ставатиме все більш інтелектуальною завдяки вбудованим сенсорам, що запам'ятовують та обчислювальним компонентам на основі ІІ.

6. Технології з ефектом занурення

Доповнена, змішана і віртуальна реальність змінюють спосіб сприйняття світу користувачем і формують новий досвід занурення. У Gartner впевнені, що мультимодальний інтерфейс пов'язуватиме людей із цифровим світом через сотні периферичних пристроїв, впливаючи на всі органи почуттів та вдосконалені машинні «органи сприйняття».

7. Блокчейн

Блокчейн потенційно здатний знизити витрати, скоротити терміни розрахунків за угодами та покращити рух коштів. Блокчейн також відкрив дорогу безлічі рішень, які використовують окремі його елементи та переваги, хоча вони поки що не реалізують модель децентралізованої мережі.

8. "Розумні" простори

«Розумний» простір — це фізичне чи цифрове середовище, в рамках якого взаємодіють люди та інформаційні системи. «Розумні» простори розвиваються за п'ятьма ключовими напрямками: відкритість, зв'язність, координація, інтелект та масштаб. Найрозвиненішим прикладом є «розумні» міста.

9. Цифрова етика та конфіденційність

Уряди посилюють закони щодо цифрової етики та приватності, а споживачі ретельно стежать за використанням особистої інформації. Підприємства, які не приділяють уваги цьому аспекту, ризикують втратити клієнтів.

10. Квантові обчислення

Квантові комп'ютери здатні повністю змінити персоналізовану медицину, оптимізацію машинного навчання і ІІ, дослідження матеріалів та інші галузі. Однак до квітня 2019 року технологія перебуває у зародковому стані.

Інші новини