+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Amazon оголосив про майбутній запуск AWS European Sovereign Cloud

Amazon оголосив про майбутній запуск AWS European Sovereign Cloud

Amazon оголосила про майбутній запуск незалежної хмари для Європи AWS European Sovereign Cloud для держпідприємств, а також компаній із галузей із жорсткими нормами регулювання обігу та конфіденційності даних.

Сервіс AWS European Sovereign Cloud розроблений відповідно до вимог ЄС щодо локалізації даних та нормативних документів щодо регулювання його діяльності. Нова структура буде фізично та логічно відокремлена від існуючих регіонів, але надає клієнтам вже знайому функціональність хмари AWS. Контроль над операціями та підтримкою AWS European Sovereign Cloud здійснюватимуть лише ті працівники, які проживають у ЄС.
 
Замовники також зможуть використовувати інші сервіси, такі як AWS Outposts або виділені локальні зони AWS для розгортання своєї європейської хмарної інфраструктури. Amazon повідомив що, AWS European Sovereign Cloud матиме кілька зон доступності з географічно рознесеною інфраструктурою. Перший регіон з'явиться у Німеччині.
 
Раніше про запуск суверенного хмарного сервісу EU Sovereign Cloud, призначеного для Європейського Союзу (ЄС), оголосила Oracle.
 
У 2022 році Microsoft запустила сервіс Cloud for Sovereignty, націлений на держсектор у ЄС, а Google Cloud надає аналогічні рішення у партнерстві з місцевими гравцями, наприклад, T-Systems та Thales.
"The AWS European Sovereign Cloud підтверджує наше прагнення пропонувати клієнтам AWS найпросунутіший набір засобів управління суверенітетом, захисту конфіденційності та функцій безпеки, доступних у хмарі", - сказав Макс Петерсон, віце-президент Sovereign Cloud в AWS, у прес-релізі.
 
Протягом багатьох років ЄС був стурбований залежністю від іноземних, зокрема американських, компаній у галузі хмарних обчислень у блоці. Європа спробувала протистояти зростаючим розмірам хмарних гігантів за допомогою ініціативи під назвою Gaia X, метою якої є об'єднання різних хмарних провайдерів у регіоні, пропонуючи підприємствам більший вибір послуг, які вони використовують.

Інші новини