+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Alior Bank впровадив блокчейн-систему на технології Ethereum для перевірки клієнтських документів

Alior Bank впровадив блокчейн-систему на технології Ethereum для перевірки клієнтських документів

Стало відомо про впровадження в Alior Bank блокчейн-системи, яка використовується для перевірки клієнтських документів. Банк, що входить до десятки найбільших у Польщі, реалізував проект на технології Ethereum, на базі якої працює криптовалюта «ефір».

Клієнти Alior Bank можуть перевіряти цілісність і справжність офіційних документів, які вони надсилають, за допомогою нової платформи.

Зазвичай фінансові установи користуються приватними блокчейн-системами, а Alior Bank, як стверджується, першим серед банків впроваджує технологію, що публічно розвивається.

Як пояснив журналу Forbes директор з розвитку блокчейн-стратегії Alior Bank, вибір на користь Ethereum обумовлений бажанням компанії перейти на найпроривнішу технологію та використовувати нестандартні рішення. В Alior Bank вважають, що інші банки можуть наслідувати приклад польської кредитної організації.

Блокчейн-система була впроваджена в умовах того, що польське Управління захисту конкуренції та прав споживачів (UOKiK) вимагає, щоб банки інформували клієнтів про зміни в їх документах за допомогою надійного каналу передачі інформації, що гарантує її незмінність даних. Alior Bank доводилося щороку надсилати клієнтам понад мільйон листів, інформуючи їх про зміни умов, розміру комісій чи ставок за рахунками та депозитами. Технологія на базі Ethereum усуває необхідність таких великих розсилок.

За словами директора з розвитку блокчейн-стратегії Alior Bank, кожен клієнт зможе перевіряти документи у своєму обліковому записі, якщо у нього виникли будь-які сумніви щодо роботи банку. Кожен документ зберігається у «розумному» контракті, записаному під унікальним номером у децентралізованому реєстрі. Вся інформація про те, хто створює або змінює документ, зберігається в блокчейні, і її можна переглянути у будь-який час

Інші новини