+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Adobe розробила інструмент About Face для розпізнавання дипфейків та виявлення факту застосування ретуші при обробці фотографій

Adobe розробила інструмент About Face для розпізнавання дипфейків та виявлення факту застосування ретуші при обробці фотографій

Adobe розробила інструмент під назвою About Face, призначений для виявлення факту застосування ретуші при обробці фотографій. Його робота заснована на фірмовому штучному інтелекті компанії «Sensei», який забезпечує (на поточний момент) 99% точність розпізнавання дипфейків. Але ця розробка може не знайти по-справжньому широке застосування через одне фундаментальне обмеження.

Принцип дії About Face ґрунтується на попіксельній перевірці зображення, за результатами якої складається його теплова карта. На ній контрастно відзначені ділянки з найбільшою кількістю ретуші, що дозволяє виявити не лише відредаговані місця, а й оцінити, наскільки сильно їх змінили. Ефективність роботи підтверджено аналізом тисяч фотографій.

На жаль, вузьке місце About Face – це прив'язка до програмних продуктів Adobe. Якщо точніше, ІІ вміє працювати тільки з файлами з програми Photoshop і виявляє лише ті корекції, які були зроблені інструментом Face-Aware Liquify (фільтр, що дозволяє легко коригувати пластику обличчя). Ефективність роботи на зображеннях, що пройшли обробку в інших фоторедакторах, не гарантується. Можливо, саме усвідомлення обмежень нового інструменту спонукало Adobe додати йому функцію скасування ретушування.

З іншого боку, About Face лише експериментальна технологія, це не повноцінний ІІ для виявлення дипфейків, а його стартова версія. Adobe має намір розвивати її, щоб забезпечити повну сумісність з іншими фоторедакторами.

Інші новини