+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Acronis: без резервного копіювання втрати даних користувачами зросли на 30% за рік

Acronis: без резервного копіювання втрати даних користувачами зросли на 30% за рік

Acronis оголосила результати опитування, проведеного компанією. 65% респондентів повідомили, що у 2018 р. або вони самі, або хтось із їхніх родичів зіткнулися зі втратою даних внаслідок випадкового видалення файлів чи збоїв апаратного чи програмного забезпечення. Цей показник зріс на 29,4% рік до року.

При цьому вперше за п'ятирічну історію дослідження Acronis майже всі споживачі (92,7%) резервують дані з власних комп'ютерів. Зростання цього показника склало 24% рік до року.

«На перший погляд ці два висновки здаються такими, що суперечать, адже як може відбуватися втрата більшої кількості даних, якщо практично всі користувачі стали робити їх резервні копії? Тим не менш, існують причини, з яких ці показники опитування виглядають саме так. Люди використовують більшу кількість пристроїв і працюють з даними з більшої кількості точок, ніж раніше, що створює більше причин для їх втрати. Наприклад, користувачі можуть робити резервне копіювання даних, що зберігаються на ноутбуці, але якщо випадково забудуть у таксі смартфон, резервну копію якого вони не створюють, дані все одно будуть втрачені».

В опитуванні взяли участь користувачі зі США, Великобританії, Німеччини, Іспанії, Франції, Японії, Сінгапуру, Болгарії та Швейцарії.

Цього року опитування вперше проводилося серед бізнес-користувачів. У зв'язку зі зростанням кількості випадків втрати роботи генеральними директорами, ІТ-менеджерами та іншими керівними особами внаслідок злому даних, онлайн-атак і помилок комп'ютерних технологій, компанія Acronis вирішила включити актуальні для них питання, пов'язані із захистом даних, Вивчення. Включення бізнес-користувачів дозволило виявити кілька відмінностей у тому, як і навіщо користувачі та компанії захищають свої цифрові активи.

Кількість пристроїв, що використовуються споживачами, продовжує зростати, при цьому 68,9% домогосподарств заявляють, що використовують три та більше таких пристроїв, як комп'ютери, смартфони та планшети. Цей показник зріс на 7,6% порівняно з минулим.

Враховуючи зростання природних і техногенних катаклізмів, резонансних актів здирництва, а також випадків витоків даних, при збільшених обсягах даних, зростання показника резервування даних свідчить про те, що споживачі все ж таки намагаються захистити свої дані. Цього року лише 7% користувачів заявили, що ніколи не резервували дані, тоді як минулого року таку відповідь надали майже третина респондентів (31,4%).

Користувачі стали більше цінувати власні дані, про що свідчить той факт, що 69,9% готові витратити понад $50 на відновлення втрачених файлів, фотографій, відео та іншої інформації. Минулого року лише 15% були готові заплатити таку суму.

Для захисту власних даних 62,7% користувачів зберігають їх під рукою, зберігаючи резервні копії на локальному зовнішньому жорсткому диску (48,1%) або окремому розділі жорсткого диска (14,6%). Усього лише 37,4% використовують хмарні технології або гібридний формат хмарного та локального резервного копіювання.

Ще однією очевидною проблемою є недостатньо активне прийняття хмарних технологій. Дедалі більше споживачів говорять про те, що основна цінність резервного копіювання даних полягає у забезпеченні доступу до них — багато хто зазначає, що хоче мати «швидкий та простий доступ до резервних даних із будь-якого місця розташування». Але при цьому лише третину з них використовують для резервного копіювання хмарні технології, що надають їм можливість витягувати дані незалежно від місця їх перебування.

Основними даними, що становлять цінність для споживачів, є контакти, паролі та інша персональна інформація (45,8%), а також мультимедійні файли, включаючи фотографії, відео, музику та ігри (38,1%).

Менше половини споживачів володіє інформацією про такі загрози для даних, як програми-вимагачі (46%), шкідливе програмне забезпечення для видобутку криптовалюти (53%) та атаки методами соціальної інженерії (52%), що використовуються для поширення шкідливого програмного забезпечення. Знання про такі небезпеки поширюються повільно, про що свідчить той факт, що кількість користувачів, яким відомо про програми-вимагачі, зросла лише на 4% порівняно з минулим роком.

Збитки від однієї години простою оцінюються у розмірі близько $300 тис., тому користувачі з ділового середовища, звичайно, добре розуміють цінність даних їхньої компанії. Оскільки на генеральних директорів та керівників вищої ланки покладається все більше відповідальності за захист даних, вони виявляють все більш активний інтерес до питань безпеки, особливо з урахуванням збільшення кількості резонансних випадків, пов'язаних з атаками на дані.

Це пояснює той факт, чому бізнес-користувачі, які взяли участь в опитуванні, вже підготувалися до захисту власних даних, додатків та систем і заявили, що найбільш важливими аспектами для них є безпека з точки зору запобігання ненавмисним інцидентам та безпека з точки зору зору запобігання зловмисним діям щодо їх даних.

У щорічне опитування 2019 р. бізнес-користувачі були включені вперше, при цьому відповіді надійшли від компаній усіх розмірів, включаючи 32,7% компаній малого бізнесу зі штатом до 100 співробітників, 41% середніх компаній зі штатом від 101 до 999 співробітників та 26,3% великих підприємств зі штатом понад 1 тис. співробітників.

Для більшості компаній захист даних стає одним із найважливіших пріоритетів: так, компанії проводять резервування даних щомісяця (25,1%), щотижня (24,8%) або щодня (25,9%). В результаті таких заходів 68,7% заявили, що минулого року не мали простоїв через втрати даних.

Такі компанії чудово обізнані про останні ризики, що загрожують їхнім даним, внаслідок чого вони висловили занепокоєння або крайнє занепокоєння щодо програм-вимагачів (60,6%), криптоджекінгу (60,1%) та соціальної інженерії (61%). .

Сьогодні компанії всіх розмірів покладаються на хмарне резервне копіювання, при цьому 48,3% використовують виключно хмарне резервне копіювання, а 26,8% — комбінацію хмарного та локального резервного копіювання.

З огляду на їхні вимоги, пов'язані з безпекою та захистом даних, цілком можна зрозуміти їх інтерес до хмарних технологій. Саме з точки зору безпеки в контексті ненавмисної втрати даних («надійне резервування для того, щоб дані завжди можна було відновити»), зовнішнє хмарне резервування гарантує доступність даних навіть у разі знищення офісних приміщень внаслідок пожежі, повені чи інших стихійних лих. З точки зору безпеки в контексті зловмисних дій («дані, захищені від онлайн-загроз та кіберзлочинців»), хмара є перешкодою для розгортання шкідливого ПЗ.

Зважаючи на неймовірно швидку еволюцію сучасних загроз для даних, компанії та користувачі прагнуть знайти такі рішення для захисту даних, які забезпечували б максимальний захист, включаючи гнучке локальне, гібридне та хмарне резервне копіювання та потужне антивірусне програмне забезпечення.

Рішення для резервного копіювання Acronis (Acronis Backup для компаній та Acronis True Image для індивідуальних користувачів) передбачають активний захист від програм-вимагачів та криптоджекінгу, заснований на штучному інтелекті, здатний виявляти та блокувати шкідливі програми в режимі реального часу та автоматично відновлювати будь-які пошкоджені файли. Технології минулого року вдалося запобігти 400 тис. подібних атак.

Нова версія такого інтегрованого захисту під назвою Acronis Active Protection нещодавно отримала нову функцію розпізнавання та блокування шкідливого ПЗ для видобутку криптовалюти. Випущене восени 2018 р. оновлення Acronis Active Protection, за даними компанії, заблокувало десятки тисяч атак шкідливого програмного забезпечення для видобутку криптовалюти протягом перших місяців роботи.

Щоб захистити персональні файли або забезпечити безперервність діяльності компанії, Acronis рекомендує виконувати чотири прості дії, які допоможуть захистити дані: завжди створювати резервні копії важливих даних. Зберігати резервні копії як локально (для забезпечення оперативного доступу до них та можливості скільки завгодно частого відновлення), так і у хмарі (щоб забезпечити збереження всіх даних у разі знищення офісу внаслідок крадіжки, пожежі, повені чи інших стихійних лих); регулярно оновлювати операційну систему та програмне забезпечення. Використання застарілих версій ОС або додатків означає, що помилки залишаються невиправленими, а виправлення безпеки, які допомагають блокувати доступ кіберзлочинців у відповідну систему, — невстановлені; звертати увагу на підозрілі листи, посилання та додатки. Більшість випадків зараження системи вірусами або запуску програм-здирників відбувається в результаті використання методів соціальної інженерії, під впливом якої користувачі відкривають обманним шляхом заражені додатки до електронних листів або натискають на посилання, що ведуть на веб-сайти зі шкідливим програмним забезпеченням; встановлювати антивірусне програмне забезпечення та запускати автоматичне оновлення системи, щоб захистити її від останніх відомих загроз. Користувачі Windows повинні підтвердити активізацію та актуальність Windows Defender.

Інші новини

Найкраща ціна