+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

2020 рік стане роком прориву периферійних обчислень

2020 рік стане роком прориву периферійних обчислень

Аналітична компанія Forrester Research опублікувала дослідження, в якому йдеться про те, що 2020-й стане роком прориву периферійних обчислень.

Хоча цей феномен насамперед пов'язують із розвитком інтернету речей, експерти стверджують, що необхідність у швидких обчисленнях на вимогу та робота додатків у режимі реального часу також активно стимулюватиме зростання периферійних обчислень.

Зрештою, такий інтенсивний розвиток периферії призведе до того, що в 2020 році традиційні сервери перестануть грати таку велику роль. Наприклад, автомобіль-безпілотник вже не зможе їх використовувати, а значить, йому знадобиться альтернатива. В результаті телекомунікаційні компанії відіграватимуть більш важливу роль на ринках хмарних та розподілених обчислень.

Аналітики Forrester вважають, що великі телекомунікаційні компанії, особливо ті, що свого часу через ті чи інші причини запізнилися з виходом на хмарний ринок, незабаром почнуть активно купувати операторів мережі доставки даних, щоб надолужити втрачене за рахунок периферійних обчислень. Крім того, оператори зв'язку будуть інвестувати кошти в проекти з відкритим вихідним кодом, такі як Akraino, програмний стек із використанням периферійних обчислень.

Але найбільше телекомунікаційні компанії вплинуть на розвиток периферійних обчислень у 2020 році завдяки поширенню 5G-мереж, стверджують аналітики Forrester. Незважаючи на те, що спочатку такі мережі будуть доступні лише у великих містах, цього вистачить, щоб компанії переглянули своє ставлення до периферійних обчислень.

Якщо компанії зацікавляться цією областю, то їх, безперечно, залучать такі можливості, як інтелектуальна обробка відео в реальному часі, 3D-картографування для підвищення продуктивності праці та використання спеціальних сценаріїв для автономного управління роботами або дронами. Запуск рішень на базі периферійних обчислень провели або готуються зробити це в найближчому майбутньому такі CDN-вендори, як Ericsson, Fastly, Limelight та Akamai, йдеться у доповіді від листопада 2019 року.

Незважаючи на те, що більшість підприємств, як і раніше, розглядають CDN як рішення для кешування контенту у своїх веб- та мобільних додатках, можливості мережі можуть застосовуватися для значно ширших цілей.

Окрім телекомунікаційних компаній, у периферійних обчисленнях зацікавлена ​​безліч гравців у сфері комп'ютерних технологій. Останнім часом у комерційних структур виникла нагальна потреба у взаємодії з клієнтами в режимі реального часу незалежно від того, де вони знаходяться. Це пов'язано з бажанням вендорів підтримувати лояльність споживачів.

Тому виробникам ПО в усіх галузях, від медицини до комунальних служб і важкої промисловості, знадобляться периферійні пристрої, що налаштовуються, для забезпечення зв'язку і контролю, віддаленого лікування пацієнтів або дистанційного техобслуговування. Крім того, великі постачальники хмарних послуг прагнутимуть консолідувати свої позиції на ринку, а ІІ-стартапи намагатимуться додати нові функціональні можливості до своїх додатків.

За прогнозами фахівців, найбільшою популярністю на ринку користуватимуться рішення, створені кількома виробниками, оскільки деякі вендори мають власні продукти, які розраховані на всі області IoT і периферійних обчислень. Тому у 2020 році особливим попитом будуть інтегратори, здатні об'єднувати доставляти продукти та послуги багатьох різних постачальників у загальну систему

Інші новини