+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

2 роки в колонії-поселенні та 1,5 роки колонії загального режиму за піратський Adobe

Вперше в російській практиці Adobe двох людей засуджено до реального терміну позбавлення волі за незаконне поширення ПЗ. Обидва засуджені - жителі Москви. Перший із них за гроші встановлював піратські програми кількох правовласників, у тому числі Adobe, і засуджений до двох років колонії-поселення та штрафу у дохід держави у розмірі 10 тис. руб. На момент порушення авторських прав мав "непогашену умовну судимість", розповіли CNews в Adobe. свободи із відбуванням покарання у колонії загального режиму. Вирок винесено за результатами перевірки, в результаті якої було вилучено 302 диски з контрафактними програмами та фільмами. Загальна вартість контрафактної продукції склала понад 3 млн. руб.

Вартість ліцензійних аналогів програм Adobe склала понад $3 тис. Як розповіла CNews Катерина Громова, керівник відділу боротьби з піратством Adobe в регіоні EEMEA, за ті півтора роки, що компанія активно почала захищати свої права в Росії, винесення вироків із реальними термінами ув'язнення стало прецедентом. "Зазвичай у судовій практиці за порушення авторських прав присуджують умовні терміни, - каже вона. - Реальні терміни дають дуже рідко - коли людина неодноразово порушувала авторські права або вже має за це судимість".

Ганна Петрова , юридичний консультант BSA в Росії та старший юрист "Балтійського Юридичного Бюро", підтвердила CNews, що вироки з реальними термінами виносяться не часто - 2-3 рази на рік - щодо осіб, які професійно займаються розповсюдженням контрафактного ПЗ та спійманих повторно . Крім того, це найчастіше стосується тих випадків, коли відповідач залучається за сукупністю статей КК, наприклад, одночасно за поширення контрафактного ПЗ та порнографії тощо. Реальні терміни, за словами Петрової, даються лише за поширення піратського програмного забезпечення, а не за його використання. Розповсюдження в даному випадку вважається більш тяжким злочином, що сприяє зростанню оборотів неліцензійних програм в цілому. чималі гроші за допомогою неліцензійних продуктів Adobe. Переслідуванням домашніх піратів компанія не займається і не планує. Крім того, досить м'яка політика застосовується і щодо студентів, які підробляють як "комп'ютерну швидку допомогу" - встановлення різних програм, включаючи контрафактні. за За словами Катерини Громової, стосовно таких порушників компанія намагається не доводити справи до суду або вирішувати їх за мировою угодою. Самих порушників залучають до роботи у фонді "Подаруй життя", який допомагає важкохворим дітям. "У такий спосіб розповсюджувачі контрафакту відповідають за скоєне, але це не ламає їм життя", - кажуть в Adobe. Компанія розпочала співпрацю з фондом навесні цього року, і відтоді відправила туди на роботу 12 осіб. "Ще не всі з них відпрацювали свій обов'язок, але планують", - зазначає Катерина Громова. з початку року – близько 300). Відносно співробітників організацій, які використовують неліцензійне програмне забезпечення Adobe у своїй діяльності, було порушено 10 кримінальних справ. Загальна вартість програмного забезпечення, права на яке були порушені, перевищує $500 тис. За 2-й квартал також було закрито понад 3 тис. посилань на неліцензійні продукти Adobe в Мережі. 2-му кварталі року спостерігається сезонне зростання кількості перевірок з боку правоохоронних органів, і цей рік не став винятком. За 2-й квартал було проведено 193 перевірки щодо незаконного використання продуктів правовласників, що входять до BSA (і за програмою BSA, і в рамках власної антипіратської діяльності її членів), заведено 61 кримінальну справу та винесено 21 вирок. Ці цифри BSA ще офіційно не оприлюднила. Нагадаємо, що BSA переслідує лише кінцевих користувачів контрафакту в корпоративному секторі, а не його розповсюджувачів.

За словами Громової, правоохоронці охоче співпрацюють з Adobe: щоб порушити справу про контрафакт, їм необхідно здійснити контрольну закупівлю ПЗ щонайменше ніж 50 тис. крб. (Такою сумою кваліфікуються в російському кримінальному кодексі розкрадання "великого розміру", і від неї ж починається кримінальна відповідальність за статтею 146 ч. 2). У випадку Adobe багато купувати не треба, - це 4 коробки Adobe Photoshop або 2 коробки Creative Suite. Один з головних конкурентів Adobe - Corel - також бореться з піратами, розповів CNews Сергій Феньов. b>, голова представництва Corel у Росії та Україні. Всі клопоти, пов'язані з антипіратською діяльністю, компанія передала BSA (Business Software Alliance) та "Балтійському Юридичному Бюро". Точних цифр щодо кількості переданих до суду справ глава російського Corel не назвав, зазначивши лише, що цього року їх були "десятки". "Проте, незважаючи на те, що антипіратський напрямок - дуже ефективний метод боротьби з контрафактом, ми вважаємо, що утворювати ринок потрібний просвітницькими методами", - зазначає Фенев. Зазвичай усі судові справи, пов'язані з продуктами Corel, закінчуються мирними угодами, додав він.

В Adobe поки не вимірювали рівень зниження піратства в Росії. Коли компанія активізувала в минулому році антипіратську діяльність у регіоні, цей показник у корпоративному сегменті становив 88% (вище названого IDC загалом по російському ринку ПЗ - 67%).Наприкінці цього року планується знову оцінити даний параметр.

Нагадаємо, що, за даними IDC і BSA, в 2008 р. кількість неліцензійного ПЗ, встановленого на російських комп'ютерах, зменшилася на 5% порівняно з 2007 р. Загалом у світі цей показник зріс з 38% до 41%, Однак збитки від піратства в РФ виросли на 2,4% і склали $4,22 млрд.

< /div>

Інші новини

Найкраща ціна