+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

«Доктор Веб»: шахраї продають інформацію про неіснуючі виплати

«Доктор Веб» повідомив про те, що протягом минулого тижня кіберзлочинці активно розсилали електронною поштою спам із пропозицією отримати неіснуючі виплати від страхових компаній та позабюджетних фондів. Фахівці компанії «Доктор Веб» уважно вивчили цю шахрайську схему, паралельно виявивши низку супутніх загроз.

Листи, що надсилаються зловмисниками, говорили: «Здрастуйте. Вирішив надіслати Вам листа, оскільки випадково дізнався про Вашу скрутну життєву ситуацію у фінансовому плані. Свого часу я відчував аналогічні проблеми, але мені вдалося їх подолати, причому за допомогою не найочевиднішого способу. Неочевидність його полягає не в складності (з цим якраз все навпаки, і складного нічого там немає), а в тому, що його важко знайти. Я запросто поділюся їм з Вами і нічого не втаю. Користуйтесь, сподіваюся, що у Вас все складеться так само добре, як і в мене. Моє рішення знайдете тут. Всіх вам благ!»

Посилання у листі вело на сайт, який нібито належить якомусь «Міжрегіональному громадському фонду розвитку».

Незалежно від того, які дані введе жертва (це може бути навіть довільна послідовність цифр), вона отримає повідомлення про те, що їй належать страхові виплати на досить велику суму.

Щоб вивести ці накопичення, шахраї вимагають сплатити «доступ до баз даних», причому, порівняно з обіцяною виплатою, сума фігурує невелика. Якщо довірливий відвідувач сайту здійснить оплату, жодних грошей він, зрозуміло, не отримає.

Фахівці «Доктор Веб» виявили кілька діючих дзеркал «Міжрегіонального громадського фонду розвитку», а також більше десятка доменів, зареєстрованих авторами цієї шахрайської схеми. Багато з цих доменів містять абревіатуру "snils". Ймовірно, шахраї планують використовувати зазначені адреси для обману користувачів у майбутньому. Крім того, на серверах, де розміщуються веб-сторінки «Міжрегіонального громадського фонду розвитку», вірусні аналітики виявили багато інших шахрайських проектів — від продажу сумнівних лікарських препаратів до ворожіння на картах «Таро». Зокрема, серед подібних проектів було виявлено «сервіс Royal Point», який нібито гарантує учасникам прибуток від продажу «Пойнтів».

«На цій сторінці ви не знайдете жодних лохотронів, фальшивих сайтів та іншого нісенітника», — пишуть мережеві шахраї, хоча створена ними веб-сторінка якраз і є справжнісіньким «лохотроном», фальшивим сайтом і нісенітницею.

Ще один вид шахрайства, що набрав останнім часом популярності, пов'язаний з галасом навколо криптовалют і технології блокчейн. Кіберзлочинці пропонують користувачам «здати в оренду потужності свого комп'ютера» для майнінгу криптовалюти і заробити таким чином кілька біткойнів за пару хвилин. Зрозуміло, у всіх перерахованих вище випадках за виведення «зароблених» грошей шахраї вимагатимуть внести попередню оплату, після чого жертва не отримає обіцяної винагороди.

Всі виявлені фахівцями «Доктор Веб» адреси шахрайських інтернет-ресурсів додані до баз нерекомендованих сайтів Батьківського контролю Dr.Web, проте ми ще раз нагадуємо користувачам: не варто довіряти мережевим шахраям, які обіцяють винагороди від імені будь-яких громадських фондів та організацій , а також нечувані заробітки без будь-яких зусиль.

Інші новини

Найкраща ціна