+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Фахівці «Лабораторії Касперського» розповіли, у чому полягає небезпека комерційних шпигунських програм для Android-пристроїв.

Шпигунське програмне забезпечення потрапляє на пристрій віддалено, а програмне забезпечення для батьківського контролю вимагає установки вручну, але на цьому відмінності закінчуються.

Фахівці «Лабораторії Касперського» розповіли, у чому полягає небезпека комерційних шпигунських програм для Android-пристроїв. За словами експертів, часто таке ПЗ позиціонуються як інструменти для батьківського контролю, проте це не змінює їхньої суті – шпигунські програми все одно залишаються шпигунськими.

Єдина відмінність інструментів для «батьківського контролю» від шпигунських програм – спосіб інсталяції. Як правило, шкідливе програмне забезпечення непомітно потрапляє на цільовий пристрій віддалено через вразливості або за допомогою інших технік. Легальну програму потрібно встановлювати на пристрій, що відстежується, вручну. Тим не менш, призначення і тих, і інших однакове – отримання важливої ​​інформації з пристрою, що відстежується.

Програми для стеження зазвичай дозволяють перехоплювати SMS-повідомлення, викрадати журнали дзвінків, відстежувати пристрій GPS, викрадати телефонну книгу (з електронними адресами, а іноді навіть з фотографіями), дані з браузера (закладки/історію), що зберігаються на пристрої фото та відео та ін.

Купити «непрофесійне» програмне забезпечення для стеження дуже легко. На відміну від професійних програм, ПЗ для «батьківського контролю» коштує набагато дешевше. Незважаючи на відсутність подібних додатків у Google Play, їх можна знайти в інтернеті, достатньо лише ввести в інтернет-пошуковик запит на кшталт «шпигунське програмне забезпечення для Android».

Зокрема експерти ЛК розповіли про додаток для моніторингу Exaspy. ПЗ мало чим відрізняється від інших додатків для «батьківського контролю» і також вимагає установки вручну. Проте Exaspy використовувалося для стеження за головою однієї з великих компаній, і тепер вважається незаконним.

Інші новини