+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Творець операційної системи Linux Linus Torvalds вважає Twitter, Facebook та Instagram хворобою

Створювач операційної системи Linux Linus Torvalds вважає Twitter, Facebook та Instagram хворобою

Створювач Linux назвав Twitter, Facebook і Instagram «хворобою», оскільки у соцмереж є кілька недоліків: текстові повідомлення не передають інтонації та відтінки мови, контент розрахований на отримання прибутку на шкоду якості, а конфіденційність користувачі схильні плутати з анонімністю. /p>

Створювач операційної системи LinuxЛінус Торвальдс (Linus Torvalds) вважає Twitter, Facebook та Instagram «хворобою», про що він повідомив в інтерв'ю виданню Linux Journal. Як відомо, Linux стала основою для найпопулярнішої у світі мобільної ОС Android. У зв'язку з цим Торвальдс запитав, що він хотів би змінити в технологічному світі, який сам допоміг створити за допомогою свого винаходу. Розробник відповів: "Соціальні мережі".

«Я маю абсолютну відразу до сучасних “соціальних медіа” — Twitter, Facebook, Instagram. Це хвороба. Схоже, вони підбурюють погану поведінку», — зазначив Торвальдс.

Торвальдс пояснив, що інтернет нівелює всі поведінкові «підказки», які зазвичай є частиною спілкування, і в результаті ніхто не чує інтонацій та відтінків у словах співрозмовників.

«Легко не помітити гумору і сарказму, але також дуже легко переглянути реакцію адресата, і в результаті ви отримуєте такі речі як полум'яні війни і т. д., які могли б не спалахнути так просто при спілкуванні віч-на-віч», — зазначив він.

За словами розробника, те саме стосується електронного листування, але, на його думку, пошта більш необхідна, оскільки використовується в більш прагматичних цілях, передачі справжньої інформації, а в соціальних медіа інформація правдива не завжди.

«Вся модель лайків та репостів — це просто сміття. Там немає зусиль та немає контролю якості. Насправді все це спрямоване на зворотний контроль якості... і на клікбейт, і на речі, призначені для створення емоційного відгуку, найчастіше морального обурення», — зазначив він. Нагадаємо, клікбейтом називається контент, метою якого є отримання за рахунок кількості кліків грошей від реклами на шкоду якості та точності.

Коли до цього всього додається анонімність, «це просто огидно», вважає Торвальдс.

«Деякі люди плутають конфіденційність і анонімність і думають, що вони йдуть пліч-о-пліч, і що захист конфіденційності означає, що вам потрібно захищати анонімність. Я вважаю це не правильно. Анонімність важлива, якщо ви інформатор, але якщо ви не можете підтвердити свою особистість, ваша божевільна пихата мова не повинна з'являтися на якійсь соціальній платформі, і ви не повинні мати можливість ділитися нею або лайкати її», — сказав він.

На даний момент Торвальдса немає в соціальних мережах, хоча він деякий час користувався Google Plus, вважаючи, що спроба Google створити соціальну мережу була «менш безглуздою», ніж інші. Нагадаємо, Google оголосила про закриття Google Plus у грудні 2018 р., а днями почала видаляти облікові записи.

Однак Торвальдс активно використовує електронну пошту — більш того, розробника неодноразово звинувачували у грубості, яку він висловлює у листах до інших учасників проекту Linux. Особливо дістається тим, чиї інтелектуальні здібності, робота чи мотивація виявляються нижчими за високі стандарти Торвальдса.

Кілька років Торвальдсу довелося тримати відповідь за свою поведінку, коли один з розробників Intel публічно вступив з ним у суперечку і сказав припинити таку поведінку, оскільки це не тільки непрофесійно, але також відштовхує новачків і просто людей, які бажають зробити внесок у розробку Linux. На це автор ОС відповів так: «Люди різні. Я нечемний, я легко засмучуюсь, але загалом я не тримаю зла довго — у мене є ці вибухові листи».

Інші новини