+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft Windows, 10 почала видавати лякаючі попередження з граматичними помилками.

Microsoft Movies, Test Notification, thsi test notification, this is test notification - Windows 10 почала видавати лякаючі попередження з граматичними помилками

Через помилку конфігурації в Microsoft News, Windows 10 почала видавати користувачам дивні повідомлення, де той самий текст варіювався з різними граматичними помилками. Багато користувачів вирішили, що на комп'ютері діє вірус, і мало не зачистили всю систему. : auto;" src="http://cnb.cnews.ru/image.php?zone=174&banner=5504" alt="" />

Дивні повідомлення у Windows 10

Windows 10 почала видавати лякаючі попередження з граматичними помилками, які змусили користувачів запідозрити, що їхні комп'ютери заражені шкідливим програмним забезпеченням. Скарги надійшли від користувачів ресурсу Reddit.

Як з'ясувалося пізніше, причиною появи дивних попереджень стала помилка конфігурації в додатку новин Microsoft News. Однак попередження були озаглавлені Microsoft Movies, а в самому повідомленні кілька разів у різних варіантах, у тому числі з помилками, повторювалися слова Test Notification, thsi test notification і this is test notification. Натиснувши на це попередження, користувачі потрапляли на сторінку Microsoft News з повідомленням про помилку.

Така дивна поведінка системи викликала у користувачів паніку, оскільки багато хто запідозрив, що на їхньому пристрої активно якесь шкідливе ПЗ. Повідомлення могли надходити кілька разів поспіль протягом певного проміжку часу як з помилками, так і без.

«Знайшов трьох таких цього ранку. Одне о 1:52, о 2:04 і одне в 5:13 цього ранку за середньоамериканським центральним літнім часом. Вони всі підозрілі, але перші два були дивно сформульовані та написані з помилками. Я запанікував, мало не зачистив машину. Google нічого не знайшов, доки я не погугли «thsi test notification». Тоді я знайшов цю посаду. Що, чорт забирай, відбувається?», — написав користувач ifeeladraft.

Один із користувачів поцікавився, яку версію Windows 10 інстальовано на порушених пристроях. Як виявилося, це могло бути як Windows 10 Pro 1809, так і Windows 10 Home 1803.

Пізніше співробітник технічної підтримки Microsoft пояснив у гілці на Reddit, що дивне явище пов'язане з помилкою конфігурації в Microsoft News, яка була виправлена ​​компанією в новій версії програми 29 березня.

Те, що користувачі Windows 10 так легко піддаються паніці, можна пояснити частими збоями системи після чергового поновлення. Сама ОС вже майже чотири роки — вона вийшла 29 липня 2015 р. — і її апдейти нерідко працюють не зовсім коректно і не так, як задумували розробники.

Одним з останніх прикладів є масштабне оновлення October Update 2018, що вийшло в жовтні 2018 р. Після встановлення воно вибірково видаляло особисті файли користувачів — фотографії, документи та ін., причому відновити інформацію не було можливим. На усунення недоліку Microsoft знадобилося кілька тижнів.

У серпні 2018 р., Microsoft спровокувала масовий збій комп'ютерів на процесорах AMD, почавши розсилати їм апдейти, призначені виключно для ПК на чіпах Intel. Отримавши таке оновлення, AMD-комп'ютери переставали завантажуватися, і користувачам доводилося самостійно реанімувати систему наявних у них розпорядженні коштами.

Слід також згадати і масову проблему «синього екрану смерті» на ноутбуках Microsoft Surface Book 2, що з'явилася в грудні 2018 р. Власники цих ПК стали скаржитися на систематичну появу BSOD з повідомленням «SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED»2 після встановлення . Видалення оновлення вручну повертало системі працездатність лише в окремих випадках — більшість користувачів повідомляли про повний вихід Windows 10 з ладу та необхідність її переустановки.

У результаті нещодавно Microsoft пообіцяла впровадити в Windows 10 систему захисту від оновлень, що призводять до збоїв у роботі ОС. Механізм роботи такий — якщо патч викликає появу «синього екрану смерті», його буде заблоковано і згодом видалено, а система автоматично відкотиться до стабільного стану.

Інші новини