+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Лабораторія Касперського створила блок-чейн-платформу Polys, за допомогою якої можна провести захищене електронне голосування.

Для обробки голосів платформа використовує розумні контракти Ethereum. На сайті проекту будь-хто може влаштувати власне голосування.

Платформа Polys

«Лабораторія Касперського» запустила платформу електронного голосування Polys, захищену за допомогою блокчейну та шифрування. За допомогою платформи можна провести захищене анонімне голосування із будь-якою кількістю учасників. Як повідомляють розробники, обробка голосів проходить розподілено, тому їх неможливо підмінити, а про будь-які порушення відразу дізнаються всі, хто проголосував. Крім того, вони можуть перевірити, чи правильно було враховано їхні голоси.

Для обробки голосів Polys використовує розумні контракти Ethereum. Результати голосування та інші пов'язані з ним дані зберігаються на пристроях самих виборців, а не на серверах, що унеможливлює злому. З метою посилення Безпека блокчейн в Polys зашифрована з застосуванням математичних алгоритмів. Завдяки цьому голосування проводиться анонімно, а його проміжні результати нікому не відомі.

Народне тестування

Polys може бути використаний у некомерційних організаціях, навчальних закладах та компаніях, які хочуть дізнатися думку своїх співробітників з офісів у різних містах. Вихідний код платформи було викладено для ознайомлення на ресурс GitHub. Крім того, на сайті polys.me будь-який користувач інтернету може безкоштовно провести власне електронне голосування.

«Лабораторія Касперського» пропонує користувачам протестувати платформу для голосування на блокчейні

Організатору голосування на вибір пропонуються три способи авторизації учасників. Голосуючі можуть отримати захищені посилання на вказані ними електронні скриньки або проголосувати на будь-якому пристрої за допомогою унікального коду, згенерованого платформою. Для відкритого голосування використовуються спеціальні посилання або QR-коди – проголосувати може кожен, хто їх побачить. Щодо дизайну інтерфейсу та індивідуальних налаштувань авторизації, то тут «Лабораторія» обіцяє модифікувати Polys під конкретного замовника. Можлива інтеграція платформи з іншими сервісами.

Авторство проекту належить бізнес-інкубатору «Лабораторії» — підрозділу, який працює зі стартапами та інноваціями як своїми, так і чужими.

Що таке Ethereum

Ethereum - це відкрита платформа, що дозволяє використовувати блокчейн замість традиційної юридичної процедури під час проведення грошових та інших операцій. У платформи є своя криптовалюта – Ether. Автори проекту позиціонують її не лише як власне валюту, як засіб фіксування угод з допомогою про розумних контрактів. У такому контракті обумовлюються умови угоди, і він записується до блокчейну, що робить безпечним укладання угоди з неперевіреним партнером.

Ethereum пережила форк ланцюжка блоків після того, як у червні 2016 р. хакери викрали у інвестиційної компанії DAO монети Ether на суму $50 млн. За допомогою форка злом був «відмотаний» назад, кошти повернулися до інвесторів. Це була перша в світі подібна операція. Частина спільноти з нею не погодилася та відокремилася у власний проект Ethereum Classic.

Технологія блокчейн

Блокчейн ("ланцюжок блоків") - це технологія, що лежить в основі криптовалюти Bitcoin. Вона є аналогом публічної книги прибутково-витратних операцій. Коли користувач системи вирішує зробити транзакцію, він оголошує про це всім учасникам системи, і дані про його транзакцію записуються до блоку. Коли блок досягає певних розмірів, записується в кінець ланцюжка блоків.

Блокчейн є децентралізованою базою даних, копії якої є в безлічі комп'ютерів користувачів всього світу, що робить її злом непосильним завданням. Транзакції записуються до блоку з використанням цифрових підписів учасників угоди. Щоб вбудувати блок у ланцюжок, застосовується ідентифікатор, який розраховується під час складних математичних операцій.

Протягом 2016 р. у блокчейн-стартапи у світі було інвестовано близько $500 млн. Це найвищий показник за всю історію подібних вкладень. У 2015 р. обсяг інвестицій склав $495 млн, у 2014 р. — $390 млн, а в 2013 р. — $95 млн. Таким чином, загалом з 2013 р. різні блокчейн-рішення зібрали близько $1,5 млрд. інвестицій. У цей же період розробниками було отримано понад 2,5 тис. патентів на різні технології у цій сфері

Інші новини

Найкраща ціна