+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новости

Intel планує інвестувати мільярд доларів у компанії та стартапи, що займаються RISC-V та відкритими чіплетами

Intel планує інвестувати мільярд доларів в компанії та стартапи, що займаються RISC-V та відкритими чіплетами

Компанія Intel створила новий фонд, за допомогою якого планує інвестувати мільярд доларів в компанії і стартапи, що займаються створенням технологій, пов'язаних з розробкою нових архітектур командного набору, відкритих програмних засобів для розробки і інноваційних методів 3D-верстки чіпів. У той же час Intel оголосила про додавання Intel в некомерційну організацію RISC-V International, яка курирує розробку відкритої архітектури набору інструкцій RISC-V.

Intel входить в число прем'єр-членів RISC-V International, заробляючи місце в раді директорів і технічному комітеті. Інші провідні компанії RISC-V International включають SiFive, Western Digital, Google, Huawei, ZTE, StarFive, Andes, Ventana Micro і Alibaba Cloud. Крім участі в RISC-V International, Intel також оголосила про встановлення партнерських відносин і спільну роботу з SiFive, Andes Technology, Esperanto Technologies і Ventana Micro Systems, що займаються виробництвом і проектуванням чіпів на основі архітектури RISC-V.

Крім фінансування робіт на сторонніх чіпах, Intel планує створити власні ядра RISC-V, які можна використовувати в якості блоків для побудови чіплетів (чіплетів). Технологія чіплетів спрямована на розділення складних напівпровідникових блоків і поставку подібних блоків у вигляді окремих модулів, що складаються з використанням парадигми системи на упаковці (SoP) замість системи на кристалі (SoC). Технічні характеристики, пов'язані з чіпслетами (Open Chiplet Platform), планується розробити відповідно до відкритої моделі розробки.

Крім використання RISC-V в чіплетах, також згадуються комбіновані архітектури мікросхем, що поєднують блоки з різними архітектурами набору інструкцій (ISAs), такими як RISC-V, ARM і x86. Спільно з esperanto Technologies планується розробити прототип системи RISC-V на базі чіплетів для прискорення розрахунків для систем машинного навчання, а спільно з Ventana Micro Systems підготувати прискорювач для центрів обробки даних і мережевих інфраструктур. Очікується, що технологія чіплетів також буде використовуватися в процесорі Intel на основі мікроархітектури Meteor Lake.

Другие новости