+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Fuchsia OS, нова платформа Google, створюється для використання на широкому спектрі пристроїв, включаючи системи розумного будинку

Fuchsia OS, нова платформа Google, створюється для використання на широкому спектрі пристроїв, включаючи системи розумного будинку

Google розкрила додаткові подробиці про свій новий глобальний проект, мобільну операційну систему Fuchsia OS. Зокрема стало відомо, як її поява вплине на Chrome OS та Android.

Як повідомив ресурс The Verge глава напряму Android і Chrome OS, на нинішньому етапі розробки Fuchsia OS не позиціонується як заміна цих двох платформ. Іншими словами, компанія поки що передбачає співіснування вже трьох своїх ОС, якщо не брати до уваги різні модифікації Android – Wear OS для пристроїв, Android TV для смарт-телевізорів і ТБ-приставок і Android Auto для сучасних автомобілів.

Вперше про існування «Фуксії» стало відомо у серпні 2016 р., коли її вихідний код був опубліковано на належному Microsoft порталі GitHub. До розробки системи залучено досвідчених фахівців, які брали участь у створенні таких платформ, як NewOS, BeOS, Danger, а також відоміших Apple iOS та webOS.

Fuchsia, на відміну від Android, базується на пропрієтарному ядрі, написаному з нуля і яке отримало назву Zircon. А Android, анонс якого відбувся в 2008 р., заснований на ядрі Linux.

Fuchsia OS цілком може захопити частину ринку Android-гаджетів. Система розробляється, в тому числі, для пристроїв розумного будинку і електроніки, що носиться, а також систем віртуальної та доповненої реальностей. Про можливість її запуску на смартфонах інформації поки немає, проте ще в 2017 р. Fuchsia OS, яка на той момент перебувала на початковій стадії розробки, обзавелася оболонкою, що дуже нагадує «смартфонний» інтерфейс Android. Графічна складова "Фуксії" отримала кодове ім'я Armadillo, і вона створена за допомогою кросплатформового інструменту розробників Google Flutter SDK. Програми Flutter SDK пишуться на Dart, і вони розраховані на високу продуктивність пристрою та підтримку швидкості зміни кадру 120 fps. У 2017 р. подібних мобільних пристроїв не існувало, але в 2019 р. вони вже є – це низка ігрових Android-смартфонів.

У січні 2019 р. також стало відомо про вміння Fuchsia запускати додатки, написані під Android, про що свідчать внесені до репозиторії проекту Android Open Source Project зміни. Для цього у своє нове дітище Google інтегрувала спеціалізовану версію серед виконання Android Runtime, також відому як ART, яка постачається у вигляді одиночного файлу з розширенням .far. Фактично, це аналог виконуваних файлів APK для Android.

Запускати Android-додатки може і Chrome OS – ще одна операційна система, якій Fuchsia OS ніяк не нашкодить. Тим часом, у січні 2018 р. «Фуксію» теж вдалося встановити на фірмовий хромбук Google – Pixelbook, що спочатку функціонує на базі Chrome OS. На той момент про повноцінну заміну однієї ОС на іншу не йшлося – для запуску Fuchsia на Pixelbook був потрібен вільний емулятор QEMU, але в такому режимі ОС працювала виключно в режимі командного рядка.

Інші новини