+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Аналітики Gartner назвали головні помилки при впровадженні блокчейн-рішень

Аналітики Gartner назвали головні помилки при впровадженні блокчейн-рішень

Аналітики Gartner назвали головні помилки при впровадженні блокчейн-рішень. За словами експертів, компанії, як і раніше, обережно освоюють цю технологію, намагаючись зрозуміти, як вона може підвищити ефективність бізнес-процесів, допускаючи такі помилки.

1. Неправильне розуміння та використання блокчейн-систем 

У Gartner зауважили, що до червня 2019 року більшість блокчейн-проектів реалізовані виключно для запису даних через технології децентралізованого реєстру (DLT). При цьому компанії ігнорують такі ключові функції, як децентралізований консенсус, токенізація та розумні контракти. Оскільки бізнес не користується всіма можливостями блокчейну, виникає резонне питання — чи потрібна ця технологія взагалі компаніям

За прогнозами дослідників, 90% блокчейн-проектів, що розвиваються до червня 2019 року, швидше за все, доведеться переробити у наступні 18 місяців. Виправлення потрібні для того, щоб компанії залишалися конкурентоспроможними, захищеними та актуальними для ринку.

2. Помилка в тому, що технологія готова до комерційної експлуатації 

Ринок блокчейн-платформ величезний і складається здебільшого із фрагментованих пропозицій, творці яких хочуть виділити себе на тлі конкурентів. Деякі наголошують на конфіденційності, інші — на токенізацію, треті — на універсальні обчислення. Однак більшість платформ ще надто незрілі для повномашстабного впровадження в роботу підприємства. Це пов'язано з тим, що вони не відповідають відповідним стандартам безпеки, а також не мають архітектури, сумісної з більшістю сучасних інструментів для керування мережами.

За словами аналітиків, кількість пропозицій на ринку збиває з пантелику фахівців, які приймають рішення в галузі ІТ. Дослідницька компанія також каже, що зі зростанням інтересу підприємств до блокчейну збільшується і кількість виробників таких платформ.

3. Помилково приписувати протоколу статус бізнес-рішення 

Блокчейн — ця базова технологія, а не повноцінний додаток, в якому є інтерфейс користувача, бізнес-логіка, механізми збереження даних і взаємодії.

4. Блокчейн вважають базою даних або засобом зберігання 

До червня 2019 року блокчейн не включає всі можливості, притаманні традиційним СУБД, такі як створення, читання, оновлення та видалення інформації. Натомість у блокчейні підтримується лише створення та читання даних. Через це експерти рекомендують ІТ-фахівцям переглянути вимоги до управління даними в блокчейн-системах і, можливо, вдатися до традиційних рішень.

5. Не варто вірити у сумісність технологій

Більшість блокчейн-платформ знаходяться на стадії розвитку, тому розробники поки що не замислюються над тим, як вони взаємодіятимуть у майбутньому. Не варто вибирати з розрахунку на її сумісність із технологією іншого виробника, радять у Gartner.

6. Смарт-контракти ще не допрацьовані 

Розумні контракти вважаються найпотужнішим каталізатором розвитку блокчейну як технології. Вони додають динамічну поведінку до транзакцій. У концептуальному плані розумні контракти вважатимуться процедурами зберігання, що з конкретними записами операцій. Але, на відміну від такої процедури в централізованій системі, смарт-контракти виконуються всіма вузлами в одноранговій мережі, що призводить до проблем у масштабованості та керованості, які ще не були повністю вирішені. Для цього потрібно 2-3 роки, вважають аналітики. Вони рекомендують компаніям не планувати великих проектів впровадження смарт-контрактів, а проводити лише невеликі експерименти.

7. Компанії забувають про питання управління 

Якщо питання управління в приватних блокчейн-платформах вирішують їхні творці, то в публічних рішеннях, на зразок Ethereum і Bitcoin, ситуація інша.

Інші новини